Zawarto tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashZawarto tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash
[ Ilość Gości - Dziś: 3 Ogółem: 68489 ]


Aktualności szkolne

 • Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

  ZAPRASZAMY

   

  NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 DLA PRZEDSZKOLAKÓW O GODZ. 8:00

   

  NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ O GODZ. 10:00

   

  MSZA ŚW. NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 O GODZ 9:00


  - więcej -
 • Zaproszenie

   

   

  Szkoła Podstawowa
  w Zwierzyńcu Pierwszym
  zaprasza na :

   

  PIKNIK RODZINNY

  dnia 20 czerwca 2015r.

   


  - więcej -
 • Dzień Dziecka w Zwierzyńcu: zawody sportowe, grill, dmuchańce, poczęstunek

   

  Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. Większości z nas święto to kojarzy się zwykle z luźniejszym dniem w szkole i całą masą prezentów. To czas radosnej zabawy, właściwej wszędzie i bez wyjątku dla młodego wieku. Z tej okazji na boisku szkolnym w naszej szkole zostały zorganizowanie rozgrywki międzyklasowe. Klasy pierwsze rozegrały między sobą mecz piłki nożnej, natomiast klasa druga z trzecią zagrała w zbijaka, a klasy starsze w piłkę ręczną. Nad bezpieczeństwem i grą fair play czuwała nasza wuefistka.  Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała licznym atrakcjom dla najmłodszych. Dużym zainteresowaniem  cieszyły się zjeżdżalnie i „dmuchańce” specjalnie rozstawione dla dzieci. Świętowaniu towarzyszył śmiech, zabawa i świetny nastrój. Maluchy bardzo chętnie ustawiały się w kolejce do zjeżdżalni. Przedszkolaki, jak i uczniowie mogli zjeść również pieczone kiełbaski z grilla. Pogoda dopisała, humory również, więc zabawa trwała do godzin popołudniowych. Dzieci wspaniale się bawiły i nie miały ochoty wracać do domu. Z ich twarzy nie schodził uśmiech, a przecież nie od dziś wiadomo, że nie ma nic cenniejszego od niego.

   


  - więcej -
 • Warsztaty kulinarne

   

   

  W piątek, 29 maja, Szkołę Podstawową w Zwierzyńcu Pierwszym odwiedził wirtuoz kulinarny, Amin Fakhari.  Amin z pochodzenia jest Irańczykiem mieszkającym na co dzień w Częstochowie, gdzie zajmuje się m.in. edukacją kulinarną. W naszej szkole poprowadził warsztaty kulinarne zarówno dla dzieci ze szkoły, jak i przedszkola.

  Celem warsztatów było podniesienie świadomości dzieci w zakresie zdrowego odżywiania oraz budzenie zainteresowania własnym zdrowiem. Dzieci dowiedziały się że to, co jemy,  wpływa bezpośrednio na nasze samopoczucie i zdrowie.  Usłyszały  m.in. jak szkodliwe dla nich jest częste spożywanie posiłków typu fast food i dlaczego należy je zastąpić przez posiłki sporządzone ze świeżych pełnowartościowych produktów.

  W czasie trwania warsztatów dzieci pod okiem Amina Fakhari samodzielnie przygotowywały  kanapki oraz sałatki z wykorzystaniem m.in. świeżych warzyw oraz ziół.  Uczniowie nauczyli się również  jak podawać potrawy na talerzu, aby wyglądały efektownie i apetycznie. Ponadto organizowane były konkursy, w których uczniowie zdobywali atrakcyjne nagrody.

  Całe warsztaty przebiegały w przyjaznej i miłej atmosferze. Na kolorowych twarzach dzieci przez cały czas gościł uśmiech. Było to dla nich z pewnością niezapomniane przeżycie.

   


  - więcej -
 • II GMINNY KONKURS "MÓJ ULUBIONY KWIAT"

   

  8 maja 2015r. -  Szkoła Podstawowa w Zwierzyńcu Pierwszym zorganizowała II Gminny Konkurs Plastyczny dla Przedszkolaków pt. ,,MÓJ ULUBIONY KWIAT”. Konkurs skierowany był do wszystkich podopiecznych z przedszkoli, znajdujących się na terenie gminy Opatów. 


  - więcej -
 • Święto Konstytucji 3 maja w Zwierzyńcu

   

   

  Ważną rocznicą, obchodzoną uroczyście każdego roku w Szkole Podstawowej w Zwierzyńcu Pierwszym, jest Święto Konstytucji 3 Maja. Również i tym razem świętowano 224. rocznicę uchwalenia tego pierwszego w Europie, a drugiego na świecie aktu. Uczniowie oraz przedszkolaki, wszyscy w podkreślających wyjątkowy charakter święta szkolnych strojach galowych, zebrali się na sali świetlicy, aby wysłuchać wierszy i piosenek upamiętniających tę majową rocznicę. Nie zabrakło tradycyjnego „Mazurka 3 Maja” i „Roty”, jak również radosnej, pełnej narodowej dumy piosenki „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”. Najmłodsi mieli także okazję zaprezentować patriotyczną postawę podczas śpiewania hymnu, o której dotąd tylko uczyli się na lekcjach lub słyszeli na zajęciach wychowania przedszkolnego. Dodatkową atrakcją akademii był występ dzieci uczęszczających na zajęcia taneczne – młodsza grupa zaprezentowała taniec „Witany”, a starsza latynoską choreografię.

   

  Dużą radością było obchodzenie tego święta w tak patriotycznym nastroju. Miejmy nadzieję, że melodia hymnu, biało-czerwone barwy i ziarno historycznej wiedzy staną się dla każdego uczniów na zawsze źródłem dumy, że to „TU właśnie jest moja ojczyzna”.

   

   


  - więcej -
 • ZAPROSZENIE