Zawarto tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashZawarto tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash
[ Ilość Gości - Dziś: 11 Ogółem: 62789 ]


Aktualności szkolne

 • II GMINNY KONKURS "MÓJ ULUBIONY KWIAT"

   

  8 maja 2015r. -  Szkoła Podstawowa w Zwierzyńcu Pierwszym zorganizowała II Gminny Konkurs Plastyczny dla Przedszkolaków pt. ,,MÓJ ULUBIONY KWIAT”. Konkurs skierowany był do wszystkich podopiecznych z przedszkoli, znajdujących się na terenie gminy Opatów. 


  - więcej -
 • Święto Konstytucji 3 maja w Zwierzyńcu

   

   

  Ważną rocznicą, obchodzoną uroczyście każdego roku w Szkole Podstawowej w Zwierzyńcu Pierwszym, jest Święto Konstytucji 3 Maja. Również i tym razem świętowano 224. rocznicę uchwalenia tego pierwszego w Europie, a drugiego na świecie aktu. Uczniowie oraz przedszkolaki, wszyscy w podkreślających wyjątkowy charakter święta szkolnych strojach galowych, zebrali się na sali świetlicy, aby wysłuchać wierszy i piosenek upamiętniających tę majową rocznicę. Nie zabrakło tradycyjnego „Mazurka 3 Maja” i „Roty”, jak również radosnej, pełnej narodowej dumy piosenki „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”. Najmłodsi mieli także okazję zaprezentować patriotyczną postawę podczas śpiewania hymnu, o której dotąd tylko uczyli się na lekcjach lub słyszeli na zajęciach wychowania przedszkolnego. Dodatkową atrakcją akademii był występ dzieci uczęszczających na zajęcia taneczne – młodsza grupa zaprezentowała taniec „Witany”, a starsza latynoską choreografię.

   

  Dużą radością było obchodzenie tego święta w tak patriotycznym nastroju. Miejmy nadzieję, że melodia hymnu, biało-czerwone barwy i ziarno historycznej wiedzy staną się dla każdego uczniów na zawsze źródłem dumy, że to „TU właśnie jest moja ojczyzna”.

   

   


  - więcej -
 • ZAPROSZENIE